X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبریکناره گیری بهترین ‎سرمربی جهان از فوتبال

http://s2.picofile.com/file/7883108816/312687_916.jpg

ویسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا که به عنوان بهترین سرمربی جهان در سال 2012 میلادی انتخاب شد، از کناره گیری خود از این سمت پس از مسابقات جام جهانی فوتبال برزیل در سال آینده میلادی خبر داد.

 
 به گزارش مشرق، دل بوسکه روز جمعه به خبرنگاران در مادرید گفت: جام جهانی فوتبال برزیل در سال آینده آخرین کار و شغل من در دنیای فوتبال خواهد بود و پس از آن نه مربیگری رئال مادرید و نه هیچ تیم دیگری را بر عهده نخواهم گرفت.

وی افزود: با وجود اینکه برای کار با تیم ملی محدودیت زمانی تعیین شده ندارم اما مطمئناً، این آخرین کار و شغل من در مربیگری دنیای فوتبال خواهد بود.

دل بوسکه 62 ساله، پرافتخارترین سرمربی فوتبال جهان به شمار می رود. او که از سال 2008 میلادی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا فعالیت می کند، برای نخستین بار این تیم را در جام جهانی سال 2010 میلادی به مقام قهرمانی جهان رساند و با همین تیم، جام یوروکاپ را در سال 2012 بالای سر برد.

به گزارش ایرنا، او پیش از آن نیز به عنوان سرمربی رئال مادرید در سالهای 2000 و 2002 در لیگ قهرمانان اروپا، 2001 و 2003 لیگ فوتبال اسپانیا(لالیگا)، 2001 سوپرجام اسپانیا، 2002 جام بین قاره ای و 2002 سوپرجام اروپا را کسب کرده بود.

او همچنین از افرادی بود که به عنوان بازیکن طی سالهای 1973 تا 1982 میلادی 9 جام لالیگا و جام حذفی را با رئال مادرید بدست آورد.

  

خبرنگار ایرنا در دیداری غیر رسمی که شنبه گذشته با دل بوسکه داشت، او را شخصیتی ˈمتینˈ و ˈمحجوبˈ توصیف کرده است که با وجود این همه افتخارات که وی را به ممتازترین سرمربی تاریخ فوتبال جهان تبدیل کرده و موجب شده است پادشاه اسپانیا به وی لقب ˈمارکز دل بوسکهˈ اعطا کند.

دل بوسکه امروز به خبرنگاران اسپانیایی گفت که هدف مهم اسپانیا در حال حاضر صعود به بازی های جام جهانی برزیل و دفاع از قهرمانی خویش است.

وی افزود:ˈ پس از جام جهانی ، زمان برای فکرکردن و گرفتن تصمیم درست را خواهم داشت اما در صورتی که باز هم بخواهم ادامه دهم، شغل من به فدراسیون نزدیکتر خواهد بود تا باشگاه ها، هرچند پنج سال است که در تیم ملی هستم و فکر می کنم همین دلیل خوبی برای کناره گیری از آن باشد.ˈ

دل بوسکه در باره وضعیت دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در برابر رقبای آلمانی خود در مسابقات جام قهرمانی اروپا اظهار داشت: بایرن مونیخ رقیب بارسلونا و بورسیا دورتموند رقیب رئال مادرید در مقابل این دو تیم اسپانیایی بسیار خوب بازی کردند و نتایج بسیار خوبی را نیز کسب کردند.

بارسلونا در جریان بازی رفت با نتیجه 4 بر صفر و رئال مادرید با نتیجه 4 بر یک در روزهای اخیر تسلیم حریفان آلمانی خود شدند.

با این حال، دل بوسکه ابراز امیدواری کرد حداقل یکی از تیم های اسپانیایی قادر به صعود به بازی فینال این مسابقات باشد، هر چند پذیرفت دو تیم اسپانیایی کار بسیار دشواری را در پیش دارند.

سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا افزود: هر دو تیم باشگاهی کشورش تیم های بزرگی هستند اما رقیبان آنها نیز بزرگ هستند.

دل بوسکه ادامه داد : در بازی های رفت سه شنبه شب و چهار شنبه شب بارسلونا و رئال مادرید که به ترتیب با نتایج چهار بر صفر و چهار بر یک بازی خود را باختند، شاهد اتفاقی بودیم که عجیب بود زیرا بارسلونا و رئال مادرید تیم هایی بهتر از آنچه که نشان داده اند، هستند .